Máme velikou radost, že tvorba paní Evy, členky Club of designers, byla vybrána mezi 40 finalistů soutěže „Dostaň se na kreativní výsluní“, pořadateli soutěže Fler.cz a Instinkt, více o soutěži zde. Paní Eva spojuje krásu porcelánu a drahých kovů v oblasti šperkařství. Netradiční tvorbu v podobě náhrdelníků, náramků, náušnic i prstýnků naleznete pod uměleckým jménem Permata, název je odvozen z indonéského slova a v překladu znamená šperk či drahokam. Tvorba paní Evy je charakteristická krásou, čistotou, lehkostí a minimalistickém pojetí. Dětským snem paní Evy bylo stát se kosmonautkou, sen naštěstí zůstal jen snem a tak se z výrobků paní Evy můžeme radovat i my. Pokud sdílíte sympatie k této značce a chcete pomoci paní Evě na cestě k získání jejího snu – profesionální propagaci své Permaty, tak neváhejte se zapojit do hlasování. Každý hlas se počítá! A navíc, na pět hlasujících čeká i výhra v podobě předplatného časopisu Instinkt.

Hlasovat můžete do středy 6. února,
A) odesláním SMS zprávy na telefonní číslo 736 373 737 ve tvaru: INSTINKT13
(cena jedné SMS bude účtována dle tarifu telefonního operátora, max. 5 zpráv),
B) prostřednictvím Fler.cz, kdy se přihlásíte na svůj účet, případně si jej můžete vytvořit a hlasovat
(1 kolo soutěže = 1 hlas)

Paní Eva v rozhovoru pro Fler.cz

Proč se účastníte soutěže? Myslím, že má tvorba je originální a vysoce kvalitní. Spokojení zákazníci a názory lidí, kteří mě potkávají na různých akcích, to jenom dokazují. Moc mě těší, když prodávám osobně na nějaké velké designové akci a lidé mi řeknou, že mé šperky jsou to nejkrásnější, co tam viděli. Ale mám duši umělce a ne obchodníka, takže se trochu peru s propagací a marketingem, navíc nemám známosti, abych se objevila v médiích. Díky čemuž nejsou mé šperky tak „vidět“, jak by si zasloužily. Soutěže se účastním proto, že i díky účasti v ní se má tvorba rozšíří mezi lidi. A výhra by mi s propagací dost pomohla. Jsem si jistá, že bych se díky ní i hodně naučila a dokázala ji využít k posunu dál.

Jaký je váš tvůrčí sen? Přeji si, abych se mohla výrobě šperků věnovat naplno a uživilo mě to, což je asi sen všech, co něco vyrábí. V mé snaze mě motivují kamarádky, které to dokázaly, a které za to obdivuji. Protože to není snadné a je to běh na dlouhou trať. Díky mé tvrdohlavosti svůj sen nevzdám. Přeji si častěji potkávat ženy s mými šperky. Rozšířit svou tvorbu i do zahraničí. A dál objevovat, kombinovat a mít stále nové nápady – těch mám zatím naštěstí plnou hlavu i sešit. Některé mé nápady musí uzrávat a trvá i roky, než přijdu na to, jak je vyrobit. Díky tomu se stále učím a zkouším, kde jsou mé hranice. Často slyším dotazy, jak to mohu dělat, nebo údiv, že mě taková piplačka baví (většinou následují po dotazu, jak dlouho mi trvá vyrobit jeden šperk). Na to odpovídám, že to dělám, protože mě to baví :)

Představte krátce svou značku….Jmenuji se Eva Javorská a z Třince jsem se přes Ostravu a Nymburk dostala do Prahy. Žiji v krásné části Radotín, mám syna a dva křečky. Krom výroby šperků jsem trenérka v ženském fitness. Miluji přírodu, knihy a originalitu ve všech formách. Přibližně před deseti lety jsem si začala hrát s keramickou hlínou. Zkoušela jsem, co vše mi dovolí a kde jsou její hranice, ale pak už mi nestačila a já se posunula dál, k porcelánu. Tento materiál mě nadchnul, jeho krása, čistota a lehkost. Miluji spojení porcelánu a drahých kovů, kdy jedno vyzdvihne druhé a jako celek působí velmi žensky. A protože nemám ráda příliš zdobené a složité věci, rozhodla jsem se jít cestou minimalismu, který přesně k porcelánu sedí. Nově jsem rozšířila svou tvorbu o ručně pletené nerezové náramky, které se svou jednoduchostí krásně hodí k mým šperkům. Když jsem si hledala umělecké jméno, chtěla jsem do něj dát název šperk, ale ne již okoukané jewellery, jewelry a další časté výrazy. V překladači jsem si hrála se slovem šperk a hledala, co by mě zaujalo. Tak vznikla Permata – v indonéštině šperk či drahokam :)

Zdroj rozhovoru: Fler.cz