Vyrábíme z materiálů

vlněná plst

Jmenuji se Alice, už nějakou dobu jsem šťastnou mámou a mimo péči o malého synka, domácnost a manžela, také tvořím originální výrobky z vlněné plsti.

Jsem ta osoba, která vymýšlí, tvoří, šije, spravuje e-shop, balí balíčky a také s nimi chodí na poštu. Vše dělám naprosto sama a díky tomu mám o všem úplný přehled. :)

Tvořím a "pracuji" během dne, když si prcek dává šlofíčka, samostatně si hraje, nebo když přijede táta z práce a malému se věnuje on. Ale nejvíce klidu a času mám samozřejmě, až když malého večer uložíme. Pak tvořím třeba i do jedné do rána. Mám naštěstí moc hodné dítě a skvělého manžela, který mi moc pomáhá. Díky tomu mohu dělat co mě baví. Díky kluci! :)

 Jaká jsem? Někdy jsem hodně praštěná, zbožňuju někomu jinému dělat radost a vždy každé pokladní popřeji krásný den. Nechodím ke kadeřnici, na kosmetiku nebo na manikůru - je to pro mě ztráta času. Nesportuji, na to jsem moc líná. Miluju sýry (i když mám problémy s laktózou :D). Večer si dám ráda skleničku bílého vína a ráno kafe s mlíkem a cukrem. Většinou nesnídám, ale za to se dokážu večer pořádně nacpat. Ráda si napustím vanu, kde na chvíli vypnu. Když mám čas a klid, tak moc ráda vařím a peču. Jsem docela bordelář a úklid asi nikdy nebude mým koníčkem.

Asi jako většina tvůrců a malých výrobců jsem vždy ráda něco tvořila. Nikdy mě nikdo nic neučil. Jsem naprostý samouk s pomocí návodů na internetu. Zkoušela jsem toho už opravdu hodně... např. šití na stroji, potisky triček a tvorba samolepek na auta, tvorba technikou, které jsem vymyslela vlastní název, korálkování, lití svíček,...  ale nakonec jsem se zamilovala do ručního šití z přírodní vlněné plsti. Miluji vymýšlet něco nového, kreslit šablonu a nakonec věc ušít. Při tomto tvoření nejsem téměř ničím omezována a mám naprosto volné ruce. Proto se mi tak líbí :) Ne vždy je to jednoduché, ale stojí to za to!

Proč název "z dílničky"? Název pro mou tvorbu jsem vymýšlela dlouho. Chtěla jsem něco neutrálního, protože nikdy nevím, co budu v budoucnu vyrábět. Zamýšlela jsem se nad tím co tvořím, jak tvořím a nakonec kde to tvořím. Při hledání domku s mým, v tu dobu přítelem (teď už manželem), jsem věděla, že tam kde mám bydlet do konce života, musí být moje vytoužená vlastní místnost na tvoření - dílnička. Povedlo se, mám svou dílničku, ve které tvořím, a tak mi to došlo. Moje výrobky jsou přeci "z dílničky" :)

Více o značce:
My Amos: Z dílničky aneb jak vznikají ručně šité brože, článek zde