Vyrábíme z materiálů

kůže

Ze zlínské dílny do celého světa. Že bot, které vypadají dobře a něco vydrží, je pramálo, zjistil Vašek už během střední školy. Využil toho, že pochází ze Zlína se silnou obuvnickou tradicí a rozhodl se rozjet výrobu vlastních modelů. A tak vyměnil běh na atletickém ovále za budování značky, která nabídne přesně to, co sám hledal. Kvalitní boty, u kterých člověk ví, kdo a z čeho je vyrobil, a může se na ně spolehnout při každé své cestě. Naše střihy vychází z tradiční pracovní obuvi, bowlingových bot nebo například pionýrek. Oprostili jsme se ale od všech přebytečných detailů, upravili vše podle našeho vlastního vkusu a výsledkem jsou Vasky. Jednoduché a ostré linie, minimalistický vzhled a neokoukané barevné kombinace. Co jsme zachovali, je kvalita provedení a kvalitní prošívání po celém obvodu bot, které je stěžejní pro jejich odolnost a výdrž. Vlastnosti našich bot obzvlášť oceňují ti, kdo cestují krajem, ale třeba i po celém světě. Do Vasek vkládáme naši vlastní touhu po objevování a cestování a tak se i ony chtějí podívat do celého světa. Věříme, že vám budou společníkem při dobrodružstvích a zážitcích, ať už se vydáte kamkoliv. Sníme, že jednou projdou opravdu celý svět. Jsme nadšení, že se Vasky vydávají do celého světa a přejeme vám mnoho šťastných kroků, ať už povedou kamkoliv.

Zajímavosti:
Konfigurátor na vytvoření vlastních Vasek, zde
Vlastní blog Vasky Na Cestách, zde
Vlastní prodejny, kontakty zde

Více o značce:
Příběh Vasek, článek zde
NaZemicz: Obout se do toho odpovědně: boty VASKY, reportáž  zde
Vasky: Jak se vyrábí, reportáž zde
Podnikatel.cz: Má teprve 20 let. Jeho firma Vasky navazuje na obuvnickou zlínskou tradici, článek zde
Lidovky.cz: Vaškovy boty. V 18 letech si splnil sen a založil vlastní firmu, článek zde
Aktuálně.cz:  Staněk chce být nový Baťa, byznys jsem rozjel v 16 letech, reportáž zde
Zlín.cz: Podnikat jsem začal na gymnáziu, první boty jsem prodal v 15 letech, říká Vašek Staněk, článek zde
Forbes: Z atleta ševcem. Příběh mistra republiky, který šije farmářky jako Baťa, článek zde
Aktuálně.cz: Český teenager pokračuje na Zlínsku v Baťově tradici, článek  zde
Forbes: „Chci co nejdéle držet krok s Baťou,“ říká dvaadvacetiletý obuvník za značkou Vasky, článek zde
Hospodářské noviny: Mladý majitel obuvní značky Vasky se inspiruje Baťou. Letos doufá v obrat přes 100 milionů, článek zde
Forbes: Vasky místo bot šijí roušky pro zlínskou nemocnici. Spojily se i s Maappi, článek (2 minuty čtění) zde
Protisedi.cz: Vaky šijí také roušky, článek zde
Forbes: Vašek a Vasky. Příběh milionového obuvníka, který ve dvaadvaceti trhnul crowdfundingový rekord (6 minut čtení), článek zde
PročNe: Nová kapitola pro rozjeté Vasky. Rozjíždí výrobu kožených tenisek a nabízí předobjednávky, článek zde

HitHit: Vasky - Podpořte vznik ručně vyráběných tenisek ze Zlína, crowdfundingová kampaň zde

Zakladatel Vašek pod lupou:
„Mým snem je dostat Vasky do celého světa a přesvědčit lidi o tom, že regionální materiály a poctivá práce jsou něco, čeho bychom si měli vážit každým dnem i nocí.“

Dětský sen: podnikat a hrát fotbal za FC Barcelona
Co bylo dřív - vejce nebo slepice? vejce
Povaha: jsem takový, jaký chci být
Nesnáším: nedochvilnost a čekání v řadě