Vyrábíme z materiálů

vlna, bavlna

Módní doplňky a oděvy šité z látek dovážených z Velké Británie a Irska s láskou k pravé vlně a dalším přírodním materiálům, s úctou k tradičním výrobním postupům a nezměrnou vírou v ručně šitou módu!

Svoji značku jsem založila na lásce ke krásným látkám. Miluji pravé tvídy, tartany a klasické anglické vzory. Materiály si vybírám tady v Čechách, nebo ve Velké Británii. Jsem šťastná, když se mi podaří sehnat pravý skotský tartan nebo yorkshirský tvíd. Chvíli se s ním nedokážu rozloučit, ale zároveň mám v hlavě tisíc myšlenek, co by z něj šlo ušít. Název „Lassie“ (nebo také „lass“) je skotské označení pro „děvče“. Od chvíle, co jsem poprvé zaslechla spojení „bonnie lass“ (= „pěkné děvče“) jsem ho považovala za nejlibozvučnější kompliment, s kterým jsem se kdy setkala. „Lassie“ mi už pak pro značku znělo lépe než jen „lass“.

Založit si značku bylo jen jedním z několika kroků. Díky tomu ale nyní mohu tvořit to, co mám ráda.Postupně objevuji a rozšiřuji sortiment. Začala jsem u kabelek, pak propadla kouzlu vlněných plédů a nápadů na nové projekty neubývá. Naopak. Přijde mi, že je jich stále více.

 

Zakladatelka Blanka pod lupou:
„Miluju, když mi pod rukama vzniká nový produkt... když s každým posunem látky pod jehlou šicího stroje cítím hebkost vlny nenarušené ničím umělým. Miluju, že to, co vyrábím, nemá onen pach čínských skladů s konfekcí. Miluju, že je každý kus originál.“

Dětský sen: spisovatelka
Co bylo dřív - vejce nebo slepice? vejce :)
Povaha: troufalý kreativec
Nesnáším: předsudky
Miluji: Velkou Británii
Bez čeho nevyjdu z domu: oblečení
Nejoblíbenější výrobek: pléd Demelza