U nás seženete

brož diář náušnice

Vyrábíme z materiálů

koženka, broušené kameny

Jak začal jelení příběh Báry Vogeltanzové?

Na konci roku 2005 jsem chtěla své klienty tehdejší produkční agentury obdarovat nějakým opravdu netradičním PFkem a rozhodla jsem se vyrobit prvního jelínka jako brož. Jelena jsme měli v logu, tak ho bylo celkem logické přednést do formy šperku. Vůbec mě tehdy nenapadlo, že se mi právě obrátil život vzhůru nohama.

Lidé měli o jelínky větší a větší zájem, až jsme s manželem založili značku Jelení šperky. Každého jelínka navrhuji dodnes já, avšak na výrobě a fungování značky Jelení šperky se dnes podílí téměř 15ti členný tým. Ke každému novému jelínkovi přistupujeme velmi osobně, od začátku až do konce vzniká v naší Žižkovské dílně. Jeleny si razíme, potiskujeme logem, zdobíme, lepíme, balíme sami a dbáme na nejvyšší kvalitu.  Jeleni jsou součástí naší rodiny, každý má své jméno, osobní příběh a je vyráběn výhradně ručně.

Z původního modelu brože se postupně vyvinuly náramky, náušnice, přívěsky, řetízky, čelenky či sponky, ale stále u nás převládají čtyři základní velikosti broží – MAXI, MIDI, MINI a MIKRO. Můžete si připnout velikána o rozměrech 6,5 x 7 cm, ale i nenápadného společníka velkého pouze 1,5 x 2 cm.

Našeho prvního jelínka byste dnes možná ani nepoznali. Dříve jsem jeleny stříhala malými nůžkami, dnes se korpusy jelenů vysekávají díky unikátní technologii a tak je tvar o mnoho čistší a pravidelný.  Od začátku výroby je hlavním materiálem koženka a broušené kameny, ale od roku 2016 vyrábíme i kovové minimalistické šperky s motivem jelena. Stále se snažíme zdokonalovat techniku výroby, hledat ty nejlepší dodavatele v Čechách i v zahraničí. Pro jednu kolekci jsme například objevili pár posledních metrů starožitných  sametek, které nikde jinde nenajdete.

Milujeme detaily a vždy dbáme nejen na preciznost šperku, ale i na jeho balení. Vyrábíme si vlastní krabičky, dárkové sáčky, mašle a také píšeme k jelínkům osobní věnování. To můžete připsat ke každé online objednávce zdarma.

V našem e-shopu či osobně v našem ateliéru U Rajské zahrady si vždy můžete prohlédnout poslední modely a jelínky z aktuálních exkluzivních kolekcí.  V ateliéru najdete navíc kousky vyrobené pouze jednou a tak můžete mít opravdový unikát.

Jeleni už se podívali na svatby, firemní akce jako vánoční dárky, kočárky, klobouky. Pokud tedy toužíte po svém originálním parůžkáči, nebojte se na nás obrátit a společně vybereme velikost, barevné kombinace a broušené kameny či perličky.

Teď už jen zbývá vybrat toho pravého.....

Zajímavost:

Vlastní ateliér na adrese  U Rajské zahrady 8, Praha

Více o značce:
HerStyle: S jelenem jedině stylově, článek zde
Gejzír: Jelení šperky, rozhovor zde