Vyrábíme z materiálů

dřevo, pryskyřice

V nabídce najdete nejrůznější šperky ze dřeva a pryskyřice, ale také i trika s vlastní grafikou. Vyrábíme šperky jako náušnice a náhrdelníky, prsteny, náramky nebo pro pány motýlky či manžetové knoflíčky. A pokud jste v naší nabídce něco nenašli, nelíbí se vám daná barva či tvar, neváhejte nás kontaktovat, dle vašich požadavků vám šperk můžeme na zakázku vyrobit. Mějte ale na paměti, že stejně jako příroda, tak i naše šperky jsou jedinečně a každý kousek je svou strukturou dřeva originál, je tak tedy nemožné vyrobit dva totožné šperky.

Na začátku cesty je výběr co nejhezčího a nejzajímavějšího kousku dřeva, aby výsledek byl co nejelegantnější. Pro tyto účely se nám zatím osvědčil např. akát, mahagon, ořešák, platan, habr, ovangokol, gabon, jasan a další. Stále ale objevujeme nové a nové. Aktuálně nejraději však pracujeme a australským eukalyptem, který má úžasnou kresbu, barvu a tvrdost a právě díky použitému dřevu jsme tak tyto výrobky pojmenovali Koala.

Další nedílnou součástí výrobků a našeho vývoje je výzkum toho správného složení pryskyřice a stále se snažíme najít dokonalejší a kvalitnější. Pro každou aplikaci se hodí pryskyřice trochu jiná a výběr toho nejoptimálnějšího řešení je pro nás další prioritní krok k co nejdokonalejšímu výsledku. V současné době vám můžeme nabídnout pryskyřici ve všech možných odstínech: čirá, netransparentní bílá či černá a transparentní ostatní barevné odstíny (transparentnost záleží na sytosti). Možnou variantou je i různé míchání s vytvořením zajímavého efektu. Takové výrobky u nás nesou ve svém názvu nejčastěji "mlhovina".

Takový odlitek je samozřejmě jako šperk nepoužitelný a je třeba jej opracovat do požadovaného tvaru. Díky ručnímu broušení do nejjemnějších zrnitostí docílíme požadované hladkosti, kterou na závěr doladíme leštěním. V poslední fázi zpracování daného kousku je šperk opatřen ochranným napouštěcím nátěrem na bázi přírodních olejů.

 

Zakladatel Tomáš pod lupou:
„Gibon – příroda, kterou můžete mít stále u sebe.“

Dětský sen: hokejový brankář
Co bylo dřív - vejce nebo slepice? vejce
Povaha: introvertní flegmatik (se sklony k cholerismu a exibicionismu :D :D)
Nesnáším: lilek a zbytečně hlučné lidi
Miluji: indiány (ty zákusky), fotografování a přítelkyni
Bez čeho nevyjdu z domu: trenky
Nejoblíbenější výrobek: první hodiny