Adresa trhu: Tržnice Brno, Zelný trh
Harmonogram trhu:
30. května 10 - 17
Vstupné: zdarma, bez bariér a čtyřnozí miláčci vítáni
Aktuální informace: Facebooková událost
Zajímavost:
42. ročník MINTu

Ve dvou patrech vás čeká osmdesát prodejců s pestrou nabídkou módních outfitů, šperků, kosmetiky a dobrot. Přijďte si vychutnat příjemnou atmosféru a podpořte český design. Na MINTu je krásně :)

Jak vznikl MINT:

Omri se potkal se Zbyňkem (řečený Banán) a Katkou v roce 2010 na legendární Factory pARTy ve Zbrojovce v Brně. Všichni měli vlastní módní značku, jezdili na trhy s lokální tvorbou, kterých v té době nebylo moc, a nakonec se rozhodli, že si ty akce začnou dělat sami. “Setkání to bylo ohnivé, nicméně na druhém Fashion Marketu už jsme vymýšleli, kde uděláme fashion market v Praze,” říká Banán. Banán s Katkou pořádali markety v Brně, Omri všude na světě, a tak v roce 2011 vznikl první společný projekt v Praze: Holešovice Fashion Market. V roce 2015 už pro nás byla tržnice malá a Prague Fashion Market se poprvé konal na Smíchovské náplavce. Tehdy se k týmu přidala Lenka, která převzala uzdu kočovného cirkusu. A potom i Péťa, která se stará o to, aby se o akcích vědělo i na Měsíci. Společně se tak vydali objevovat opuštěná, ale o to zajímavějších místa v Praze, Brně, Plzni i Karlových Varech. Nyní celý koncept trhů zastřešil jednotný svěží název - MINT. Vznikly nové a přehlednější stránky s profily prodejců, kteří se kdy trhů účastnili, blog s novinkami přímo z dílen prodejců a co nevidět přibude i e-shop. Těšíme se na vás, prodejce i návštěvníky na některé z budoucích akcí.

MINT market má za sebou už téměř desetiletou tradici. Dříve jste jej mohli znát pod názvem Prague Fashion Market nebo v Brně jako Factory Fashion Market. Dva roky zpátky jsme se ale rozhodli, že nechceme krásné produkty nabízet pouze v Praze a Brně a tak jsme přišli s novým "fresh" názvem a hlavně s dalšími městy jako je Plzeň, České Budějovice, Pardubice nebo Hradec Králové, kam spolu s designéry vozíme české produkty. A v roce 2019 přibudou další lokality jako Olomouc nebo Litomyšl. Mrkněte na naše webovky, kde se dozvíte víc.

Informace pro vystavovatele:
Podmínky spolupráce pro vystavovatele: zde
přihláška do: 10.května

MINT založili Omri, Zbyňek, Katka a  Lenka

Zakladatelka Lenka pod lupou
Dětský sen: popelářka
Co bylo dřív - vejce nebo slepice? tyranosaurus
Povaha: ta nejlepší
Nesnáším: lilek, brzké vstávání a škytavku
Miluji: minimalistický design, lasagne a moje dva kluky :)
Bez čeho nevyjdu z domu: bez diáře